TikTok o'zining "Out of Phone" (telefondan tashqarida) deb nomlangan reklama dasturini yanada kengaytirdi. Ushbu dastur 2023 yilda ishga tushirilgan bo'lib, brendlarga TikTok kontentidan bilbordlarda, do'kon ichi displeylarida, kinoteatr reklamalarida va boshqa joylarda foydalanish imkonini beradi — ya'ni kampaniyalar endi faqat ilova ichida emas, jismoniy makonda ham ko'rinadigan bo'ladi.
Bu yil boshida TikTok dasturni Vistar Media bilan hamkorlik orqali kengaytirib, qo'shimcha media joylashtirish imkoniyatlarini taqdim etgan edi. Endi kompaniya Alight Media, DooH it, Powerpill, Zoom Media, Next-Gen Media va C-Screens bilan yangi hamkorlik o'rnatib, tashqi joylashtirish tarmog'ini yana kengaytirmoqda.
TikTok'ning izohicha, yangi olti hamkor Buyuk Britaniya, Fransiya, Belgiya, Ispaniya va Italiyada platformaning "jismoniy dunyodagi" mavjudligini sezilarli darajada oshiradi. Bu hamkorlar TikTok kreatorlarining organik kontentini sog'lomlashtirish markazlari, savdo markazlari, tashqi TV ekranlari, barlar, supermarketlar va universitetlardagi ekranlarga olib chiqadi — ya'ni TikTok'ga xos avtentiklik va ijodkorlik endi ilova tashqarisida ham his qilinadi.
Kengaytirilgan joylashtirish imkoniyatlari brendlar uchun ko'proq ko'rinish (exposure) demakdir, bunda marketologlar endi foydalanuvchilar tomonidan yaratilgan kontent (UGC)dan ham ushbu tashqi reklamalarda foydalanishlari mumkin. Bu — TikTok'ga xos taqdimot formatini butunlay yangi tarzda ishlatishning yaxshi imkoniyati bo'lib, ko'proq rezonanslar uyg'otadigan va qiziqarli kampaniyalarga olib kelishi mumkin.
Bu — TikTok'ning Atmosphere bilan tuzgan kelishuviga qaraganda yuqori darajadagi, tanlangan hamkorlar orqali amalga oshiriladigan reklama variantidir; Atmosphere orqali esa har qanday biznes restoran, bar va sport zallaridagi televizorlarda TikTok kontenti oqimini namoyish etishi mumkin edi. Kampaniya maqsadi va joylashtirish xususiyatlariga qarab, brendlar uchun bu — o'z auditoriyasiga kattaroq, aniqroq nishonlangan ko'rinish olish imkoniyatini beruvchi jiddiy qadamdir.
Meta reklamalarida nima muhimroq: ko'p sonli kreativlarmi yoki ularning xilma-xilligi?
Meta algoritmi endi auditoriyani emas, kreativ xilma-xillikni baholaydi. Kampaniyangizda 20 ta bir xil uslubdagi reklama bo'lishi, Meta uchun bitta reklamaning nusxalaridan farq qilmaydi.

TikTok продолжил расширение своей рекламной программы «Out of Phone» («вне телефона»). Программа была запущена в 2023 году и позволяет брендам использовать контент TikTok на билбордах, экранах внутри магазинов, в кинорекламе и других форматах — то есть кампании теперь становятся видимыми не только внутри приложения, но и в физическом пространстве.
В начале этого года TikTok уже расширял программу за счёт партнёрства с Vistar Media, добавив новые возможности размещения медиаконтента. Теперь компания заключила новые партнёрские соглашения с Alight Media, DooH it, Powerpill, Zoom Media, Next-Gen Media и C-Screens, ещё больше расширяя сеть наружного размещения.
По данным TikTok, шесть новых партнёров существенно увеличивают «физическое» присутствие платформы в Великобритании, Франции, Бельгии, Испании и Италии. Эти партнёры выводят органический контент TikTok-креаторов на экраны в фитнес-центрах, торговых центрах, на уличных телеэкранах, в барах, супермаркетах и университетах — то есть присущая TikTok аутентичность и творческая подача теперь ощущаются и за пределами приложения.
Расширенные возможности размещения означают для брендов более широкий охват (exposure): маркетологи теперь могут использовать в такой наружной рекламе и пользовательский контент (UGC). Это открывает возможность совершенно по-новому применить фирменный формат подачи TikTok, что способно привести к более резонансным и увлекательным кампаниям.
Это — более премиальный, реализуемый через отобранных партнёров вариант рекламы по сравнению с соглашением TikTok с Atmosphere, в рамках которого любой бизнес мог транслировать поток контента TikTok на телевизорах в ресторанах, барах и спортзалах. В зависимости от целей кампании и особенностей размещения, для брендов это серьёзный шаг, дающий возможность получить более масштабный и точно таргетированный охват своей аудитории.
Алгоритм Meta теперь оценивает не аудиторию, а разнообразие креативов. Если в вашей кампании 20 объявлений в одном и том же стиле, для Meta это ничем не отличается от копий одного и того же объявления.