Walmart+ obunachilar uchun doʻkon ichidagi yangi imtiyozlarni joriy etdi
Walmart oʻz obuna dasturi Walmart+ a'zolari uchun doʻkon ichidagi yangi imtiyozlarni e'lon qildi. Kompaniyaning juma kuni chop etilgan xabariga koʻra, a'zolar endi Walmart doʻkonlaridagi foto markazlarida har oy 25 ta bepul 4x6 hajmdagi fotosuratni chop ettirishi mumkin, yiliga esa bu limit 300 tagacha yetadi.
Bundan tashqari, Walmart+ a'zolari doʻkonlardagi Pul markazlarida choragiga bir marta toʻlovsiz moliyaviy xizmatdan foydalanishi mumkin — bunga chek naqdlashtirish, pul oʻtkazmalari, pul jonatish va hisob-kitoblarni toʻlash kiradi.
Moliya direktori Jon Devid Reyni may oyidagi investorlar bilan qoʻngʻirog'ida Walmart+ a'zolik toʻlovidan tushadigan daromad AQShda birinchi chorakda tezlashgan oʻsishni koʻrsatganini aytdi. “Bu oʻsish quvontiradi, chunki Walmart+ a'zolari umuman nazarda tutilganda oddiy mijozlarga qaraganda toʻrt baravar koʻproq xarajat qiladi va yiliga yetti baravar koʻproq elektron tijorat tashrifiga ega boʻladi”, dedi Reyni.
Walmart+ boshqaruvi va bosh menejeri Dipak Meyni LinkedIn'dagi yozuvida yangi imtiyozlar mijozlarning doʻkon ichidagi tajribasiga qulaylik qoʻshish sa'y-harakatining bir qismi ekanini bildirdi. Walmart+ dasturi 2020-yilda cheklovsiz yetkazib berish xizmatiga urgʻu berib ishga tushirilgan edi — endi esa kompaniya raqamli xizmatlar bilan bir qatorda jismoniy doʻkonlardagi qoʻshimcha qiymatni ham kuchaytirmoqda.

SalesAugust 19, 2026· 1 min read
Walmart announced new in-store perks for members of its Walmart+ subscription program. According to a company announcement published Friday, members can now print up to 25 free 4x6 photos per month at Walmart photo centers, with an annual cap of up to 300 photos.
In addition, Walmart+ members can access a free financial service once per quarter at in-store Money Centers, covering check cashing, money transfers, money orders and bill payments.
CFO John David Rainey told investors on a call in May that Walmart+ membership revenue in the U.S. saw accelerated growth in the first quarter. "That growth is encouraging, because Walmart+ members overall spend about four times more than typical shoppers and make roughly seven times more e-commerce visits per year," Rainey said.
Dipak Meyni, head and general manager of Walmart+, wrote in a LinkedIn post that the new perks are part of the company's push to add convenience to the in-store shopping experience. Walmart+ launched in 2020 with a focus on unlimited free delivery — now the company is also emphasizing added value in physical stores alongside its digital services.