Google o'zining Merchant Center yordam hujjatlarini yangilab, "Merchant Center for Agencies" xizmati orqali agentliklar bitta boshqaruv hisobi ostiga 1000 tagacha mijoz Merchant Center hisobini ulashi mumkinligini rasman aniqlashtirdi. Bu chegara ilgari hujjatlarda ko'rsatilmagan bo'lib, agentliklar qo'llab-quvvatlay oladigan maksimal hisoblar soni bo'yicha noaniqlik mavjud edi.
Yangi hujjatga ko'ra, "Agency Admin" huquqiga ega foydalanuvchilar aynan shu 1000 talik chegaragacha mijoz hisoblarini boshqaruv paneliga ulashi mumkin. Bu o'zgarish yangi funksionallik olib kelmasa-da, ko'plab mijoz portfeliga ega yirik agentliklar uchun muhim yo'l-yo'riq beradi — bu esa hisoblar tuzilmasini rejalashtirish, yangi mijozlarni ulash jarayonlarini va uzoq muddatli kengayishni osonlashtiradi.
Bu yangilanish Google'ning agentliklar uchun Merchant Center xizmatini kengaytirish bo'yicha davom etayotgan siyosatining bir qismi hisoblanadi — kompaniya ilgari agentliklar uchun alohida markaz ishga tushirgan va xizmatni butun dunyo bo'ylab bosqichma-bosqich joriy etgan edi.

AdvertisingAugust 15, 2026· 1 min read
Google has updated its Merchant Center help documentation, officially clarifying that through the Merchant Center for Agencies service, agencies can link up to 1,000 client Merchant Center accounts under a single management account. This limit had not previously been stated in the documentation, leaving uncertainty about the maximum number of accounts an agency could support.
According to the updated documentation, users with Agency Admin permissions can connect client accounts to the dashboard up to that same 1,000-account cap. While the change itself introduces no new functionality, it gives large agencies with extensive client portfolios important guidance, making it easier to plan account structures, onboard new clients, and manage long-term growth.
This update is part of Google's ongoing effort to expand Merchant Center's capabilities for agencies — the company had previously launched a dedicated hub for agencies and rolled the service out worldwide in phases.